28 СЕР 2025
⠀
27 серпня у сесійній залі Львівської обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження випускників закладів загальної середньої освіти, які за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ) отримали максимальні бали – 600 і 400, а також було відзначено учнів-переможців міжнародних учнівських олімпіад і вчителів, які їх підготували.
⠀
Цьогоріч Львівщина вкотре підтвердила статус лідера в освіті. Понад 350 випускників області склали НМТ на найвищі результати: 5 учнів отримали 600 балів, 39 400 балів, а 354 – 200 балів з окремих предметів.
⠀
Зі словами привітання до присутніх звернувся Максим Козицький, начальник Львівської обласної військової адміністрації.
«Наші оборонці щодня показують, яка ми сильна нація, а діти – наскільки розумна», – наголосив він і додав, що пишається тим, що мав честь особисто привітати найкращих випускників Львівщини, а також переможців міжнародних олімпіад з фізики, хімії, астрономії та астрофізики й економіки.⠀
«Ми у Львівській обласній державній адміністрації та Львівській обласній раді щиро віримо в дітей та їхніх наставників. Ті, хто досяг найвищих результатів, отримають відзнаки та премії з обласного бюджету. Дякую учням, учителям і батькам за спільну наполегливу працю. Дивлячись на десятки цих світлих, натхненних облич, вкотре переконуєшся: у нашої держави є майбутнє. Сподіваюся, ця молодь отримає всі можливості, щоб реалізуватися в рідній державі», – підкреслив Максим Козицький.
⠀
Парасковія Дворянин, голова постійної комісії з питань освіти та інновацій Львівської обласної ради, зазначила:
«За кожною грамотою та грошовою винагородою – великі зусилля, знання, час і багато любові. Учителів, батьків і, звісно ж, переможців! Бо вони не бояться бути першими, вирізнятися і сміливо презентувати свою країну у світі. Вони гордо демонструють свої знання й уміння – і тому ми маємо такий результат!».
⠀
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска побажав випускникам та переможцям міжнародних олімпіад не зупинятися на досягнутому, сміливо йти життєвою дорогою, будувати власне майбутнє та майбутнє України:
«Ваші досягнення – це результат великої праці, відповідальності, наполегливості та незламної віри в Україну. Ми пишаємося вами і віримо, що саме ви станете творцями нової України».⠀
Він також щиро подякував учителям, які своєю щоденною працею допомагають учням досягати таких високих результатів.
⠀
Учасники заходу склали подяку нашим Захисникам і Захисницям за неоціненну самопожертву та відданість у захисті нашої країни; за можливість прокидатися кожного ранку, жити, творити, вчити й навчатись.
⠀
Нагадаємо, що цього року тестування відбулося з трьох обов’язкових предметів: української мови, математики, історії України та одного предмета за вибором. Львівщина за результатами НМТ, зокрема з української мови, англійської мови, біології та української літератури, є лідером в Україні.⠀
При цьому Українська дистанційна школа вдруге потрапила до переліку закладів, учні яких здобувають 200 балів з окремих предметів. Це підтверджує, що дистанційна освіта також може бути якісною за умови фахового підходу.
⠀
Випускники Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка гідно представили Львівщину на міжнародних олімпіадах, виборовши перемоги з хімії, фізики, астрономії та астрофізики, економіки.
⠀
Також відзнаки отримали вчителі, які підготували переможців. Серед них – Лілія Олексин, учителька хімії Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ імені Івана Франка. Вона зазначила, що минулий навчальний рік був надзвичайно складним, адже війна й емоційне напруження давалися взнаки. Але попри всі труднощі вчителі, учні та батьки спільно змогли впоратися з усіма викликами.
«Ми працювали в умовах повітряних тривог, але не зупинялися, бо розуміли, що знання – це також наша зброя. Ці перемоги – заслуга всієї освітянської спільноти», – наголосила Лілія Тадеївна.
⠀
Вікторія Чемерис (за результатами НМТ здобула максимальні 600 балів, Ліцей ім. Т. Городецького) розповіла:
«Підготовка до тесту відбувалася інколи в бомбосховищах, інколи під звуки тривоги. Ми вчили формули тоді, коли наш народ навчався протистояти небезпеці. І цей контраст став частиною нашого шкільного життя». Але всі перешкоди вдалося подолати, і це результат спільних зусиль учнів, батьків, учителів, представників влади. «Наше майбутнє і майбутнє нашої держави залежить від нас. Україна сьогодні платить надзвичайно високу ціну за свою свободу, і ми повинні зробити все, щоб ця свобода принесла справедливість, добробут і розвиток», – підкреслила вона.
⠀
Аліна Оленюк (за результатами НМТ здобула 400 балів з української мови та математики, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка):
«Що потрібно для того, щоб добре вчитись? Насамперед – особиста мотивація, але також дуже важливо, щоб були добрі вчителі. Крім того, значення має атмосфера в навчальному закладі, коли інші учні мотивують рухатися далі. Також цю атмосферу формують учителі. І тому я дуже вдячна своїм учителям за їхню працю».
⠀
Додамо, що всі нагороджені отримають премії: по 15 тис грн – випускники, які набрали 600 балів на НМТ та золоті медалісти міжнародних олімпіад; 14 тис грн – срібні медалісти; 13 тис грн – випускники з результатом 400 балів і бронзові медалісти.
⠀
Випускники, які отримали 600 балів за результатами НМТ:
1. Ших Ігор - Стебницький ліцей №7;
2. Чемерис Вікторія - Ліцей ім. Т. Городецького;
3. Пороховник Маркіян - Сколівська академічна гімназія;
4. Ришко Данило - Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка;
5. Лильо Святослав - СЗШ №9 м. Львова.
⠀
Переможці міжнародних учнівських олімпіад:
Золоті медалі
Срібні медалі
Бронзова медаль
⠀
Вчителі, які підготували переможців міжнародних олімпіад:
Олексин Лілія Тадеївна – хімія, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка;
Петрунів Микола Іванович – фізика, астрономія, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка;
Татарин Михайло Богданович – астрономія, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка;
Теличин Ігор Михайлович – астрономія, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка;
Василь Гаврилюк – економіка, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка.
Довідка
2025 року на участь в основній сесії НМТ у Львівській області зареєструвались 26 517 осіб. Протягом тестування в області працювало 70 тимчасових екзаменаційних центрів, а до організації процесу було залучено понад 700 працівників. Для кожної з 17 основних сесій було сформовано унікальний набір тестових завдань.